top of page

5.09.2023.

JAUNĀ SEZONA IR ATKLĀTA!

2. septembrī aizvadījām sezonas atklāšanu 2023/2024. Svētkus iesākām ar pateicības raksta saņemšanu no Jelgavas pilsētas mēra Andra Rāviņa, par piedalīšanos Dziesmu un Deju svētkos, kā arī, Jelgavas pilsētas vārda cildināšanu tajos. Pēc šiem Jelgavas kolektīvu kopā būšanas svētkiem, esam gatavi jauniem piedzīvojumiem, un, kā jau ierasts, arī šajā sezonā tiekamies Jelgavas Jaunā teātra izrādēs! Lai visiem veiksmīgs un panākumiem bagāts jaunais sākums!

Sezonas_atklāšana_38.jpg

Foto: Raina Šmelde

Sezonas atklāšana 2023-23-271.JPG

Foto: Nils Jaunsubrēns

5.09.2023.

JAUNO AKTIERU UZŅEMŠANA

Uzsākot jauno sezonu, Jelgavas Jaunais teātris savā teātra saimē gaida jaunos aktierus. Atgādinām, ka iepriekšēja pieredze nav nepieciešama!

Tiekamies uzņemšanā! 

20.08.2023.

IMPROVIZĀCIJA VECPILSĒTAS SVĒTKOS

Vecpilsētas svētki tika piepildīti ar pozitīvām emocijām un jautrām improvizācijas teātra spēlēm.

Paldies skatītājiem, kuri aktīvi iesaistījās un sniedza aktieriem ieteikumus ainu pilnveidošanai!

WhatsApp Image 2023-09-06 at 21.13.50.jpeg

9.08.2023.

19. AUGUSTS PILSĒTĀ

UZMANĪBU! "MUŠA, KURA GRIBĒJA BŪT LIDMAŠĪNA" VIETĀ JELGAVAS UZVARAS PARKĀ BŪS SKATĀMA ROTAĻU IZRĀDE  "AIZ TREJDEVIŅIEM KALNIEM"!

Jau nākošajā sestdienā, 19. augustā, aicinām bērnus piedalīties rotaļu uzvedumā ar Jelgavas Jauno teātri, kurā slinkais princis mēģinās iegūt princeses sirdi, veicot sarežģītus un drosmīgus uzdevumus! 

Taču pl. 14.00 mūsu aktieri būs sastopami Vecpilsētas svētkos, kur viņi izspēlēs dažas improvizācijas teātra tehnikas jautrākai pēcpusdienai. Nāc skatīties un atbalsti aktierus ar saviem ieteikumiem un idejām par improvizēto! 

Raimonds_Subatovics_T26676432--66.jpg

Foto: Raimonds Subatovičs

1.08.2023.

PĀRSTĀVĒSIM LATVIJU STARPTAUTISKAJĀ TEĀTRA FESTIVĀLĀ "BALTIJAS RAMPA"

Esam lepni paziņot, ka šogad esam izvirzīti pārstāvēt Latviju starptautiskajā festivālā "Baltijas rampa 2023" ar izrādi "Dullais". Festivāls norisināsies Jelgavā no 8.-10. septembrim. Būs skatāmas divas lietuviešu, divas igauņu un trīs latviešu teātru izrādes. Šogad festivāla tēma veltīta ģimenei un Latvijas dramaturģijai. "Dullais" festivāla ietvaros būs skatāms 8. septembrī pl. 20.45 k/n "Rota".  

latvijas-amatiertetru-izrdes---------m-ehova-rgas-krievu-tetris_53027776278_o.jpg

7.07.2023.

"DULLAIS" MIHAILA ČEHOVA RĪGAS KRIEVU TEĀTRĪ, DZIESMU SVĒTKOS

Jūlija gaidītākais notikums - dalība Dziesmu svētkos ar izrādi  "Dullais" Vecrīgas sirdī, uz eksperimentālās skatuves. Paldies visiem, kas palīdzēja īstenot šo brīnišķīgo piedzīvojumu un vairot piederības sajūtu mūsu zemei!

latvijas-amatiertetru-izrdes---------m-ehova-rgas-krievu-tetris_53027460699_o.jpg

Foto: Ilmārs Znotiņš

12.06.2023.

RĪGAS CIRKA SKOLAS IZRĀDE SADARBĪBĀ AR MŪSU TEĀTRI

10. un 11. jūnijā Rīgas cirkā norisinājās Rīgas cirka skolas gada noslēguma izrāde "Jaunā cirka spēle" , kuras režisore bija mūsu mākslinieciskā vadītāja Antra Leite-Straume, kas dalībai izrādē pieaicināja divus JJT aktierus - Annu Mariju Ozolu un Juri Bandenieku, kas izspēlēja meitas un tēva attiecību spēli, paralēli spēlējot jaunizveidotu galda spēli "Cirks", veidotu tikai no akrobātiem un klauniem, bez dzīvnieku iesaistes. 

cirka skolas cirks 4k6a0161foto Vladimirs Svetlovs hi res.JPG
cirka skolas cirks dscf2256foto Vladimirs Svetlovs hi res.JPG

Foto: V. Svetlovs

8.06.2023.

"AIZ TREJDEVIŅIEM KALNIEM" SMILŠU SKULPTŪRU FESTIVĀLĀ

Jau 11. jūnijā ģimenēm ar bērniem būs iespēja satikt slinko princi, kas vēlas iekarot princeses Jasmīnas sirdi rotaļu izrādē  " Aiz Trejdeviņiem kalniem"! Nāciet un kopā palīdzēsim princim veikt dažādus uzdevumus jau pl. 12.30 un 14.00. Uz tikšanos! 

Raimonds_Subatovics_T26676432--83.jpg

Foto: Raimonds Subatovičs

28.05.2023.

 "MUŠA, KURA GRIBĒJA BŪT LIDMAŠĪNA" JELGAVAS PILSĒTAS SVĒTKOS

Vai esi redzējis mušu, kura sapņo par ko vairāk kā pamielošanos ar cukura drupatiņām? Mēs esam! Tā ir varena muša ar lielu sapni, ko piepildīt - pacelties un nolaisties kā lidmašīnai, jo lidmašīnas iedvesmo! Izrāde Jelgavas pilsētas svētkos ir mūsu dāvana visiem mazajiem jelgavniekiem! 

Raimonds_Subatovics_T26676432--32.jpg

Foto: Raimonds Subatovičs

22.05.2023.

JJT AKTIERI DEJAS IZRĀDĒ "EPIPHANEIA"

Heading 1

Prieks un gandarījums par kopīgi paveikto - mūsu aktieri Ilze Reknere, Haralds Sabitovs un Marta Skara kopā ar Alunāna studijas aktieri Aleksandru Fedotovu un mūsu režisori Antru Leiti-Straumi 19.,20. un 21. maijā piedalījušies brīnišķīgā projektā kopā ar Benefices dejotājiem ar nosaukumu "Epipahneia". Par uzaicinājumu un esam pateicīgi Annikai Andersonei! Nākamās izrādes 15. un 16. septembrī, kad izrādi brauks vērtēt arī Dejas gada balvas žūrija. Par biļetēm interesēties www.benefice.lv

0464-Benefice_koncerts_Maijs2023_foto-Billijs-Locs.jpg

Foto:Billijs Locs

22.04.2023.

FESTIVĀLĀ "...UN ES IEŠU UN IEŠU!" IZRĀDEI  "DULLAIS" DIPLOMS PAR LABĀKO REŽIJU

Esam aizvadījuši divas intensīvas festivāla dienas Valmierā 21.-22. aprīlī, spēlējot izrādi "Dullais", kā arī skatoties citu Latvijas teātru veikumu. 

Esam priecīgi paziņot, ka Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālā "...un es iešu un iešu!", ko organizē Valmieras Viestura vidusskola, profesionālā žūrija augstvērtīgi novērtējusi mūsu režisores Antras Leites-Straumes darbu, apbalvojot ar diplomu par labāko režiju! 

DSC01432.JPG

02.04.2023.

AIZVADĪTS FESTIVĀLS "JELGAVĀ RADĪTS UN RĀDĪTS"

Teātra dienas svinēšana Jelgavā šogad notikusi ar īpaši plašu vērienu - veselu nedēļu katru dienu jelgavniekiem un Jelgavas viesiem bijusi iespēja skatīties kādu no Jelgavas teātru izrādēm. Jelgavai nu ir savs teātra festivāls ar mērķi popularizēt visus trīs Jelgavas teātrus - Jelgavas Jauno teātri, Studentu teātri un Alunāna teātri. Par to paldies idejas autorei Dacei Vilnei! Mēs festivālā piedalījāmies ar veselām divām izrādēm - "Liesmojošo tumsu" Aijas Treijas režijā un izrādi "Dullais" Antras Leites-Straumes režijā.

 

Tiekamies festivālā arī nākamgad! 

festivals.jpeg

13.03.2023.

IZRĀDES "DULLAIS" KOMANDA UN REŽISORE  - SKATES "GADA IZRĀDE 2022" LAUREĀTI

Esam lepni un sajūsmināti paziņot, ka Jelgavas Jaunais teātris un režisore Antra Leite-Straume ir izcīnījuši diplomus teātra skates "Gada izrāde 2022" finālā!

Izrāde "DULLAIS" saņēmusi vienu no trim laureātu diplomiem ar nomināciju  "JAUNĀ CERĪBA"

Mūsu režisore Antra Leite-Straume saņēmusi žūrijas atzinību un diplomu par režiju izrādei  "DULLAIS"! 

 

Izrādes komanda ir pateicīga profesionālajai žūrijai par augsto novērtējumu! 

Teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tižheizere saka: 

“Uz mani tiešām ļoti lielu iespaidu atstāja “Dullais” un jaunās režisores Antras Leites spēja strādāt ar vissarežģītāko auditoriju – vidusskolēniem. Un virzīt viņus ne tik daudz aktiermākslas finesēs, bet – jo vairāk viņi iesaistās, jo lielāka ir viņu empātija, jo organiskāki un patiesāki viņi kļūst. Tieši ar šo piemēru jauniem cilvēkiem tiek dots ļoti spēcīgs signāls, ka šodiena nav sākusies vakar, bet aizvakar vai vēl senāk – ka vēsture patiesībā ir daļa no šodienas un ka viņi var sevi vēsturē ierakstīt. Aizkustināja tas, ka viņi redz, kā Dullā Daukas situācija ir iespējama arī šodien, un ka viņi daudzas lietas šodien redz, dara un pārdzīvo tāpat.”

 

Edīte Tišheizere uzsver, ka fināla skate apliecina – izvēloties reālistisku spēles veidu, labākie amatierteātri spēj darboties ļoti augstā līmenī, un pauž, ka tiem vajadzētu būt par dabisku daļu no Latvijas teātra kopējā procesa.

DULLAIS-FOTO-Raimonds_Subatovics_T26676432--7.jpg

Foto: Raimonds Subatovičs

01.02.2023.

"DULLAIS" BŪS SKATĀMS 12. FEBRUĀRĪ

Lielās intereses dēļ esam nolēmuši rādīt izrādi "Dullais" jau 12. februārī pl. 17.00 k/n "Rota".

 

Pasaka pieaugušajiem ar gaišām beigām vienā daļā pēc S. Edžus darba "Dullais Dauka" motīviem.

Par drosmi nesabrukt zem apkārtējo spiediena un palikt pašam.

Režija: Antra Leite-Straume

Dramaturģija: Krista Burāne

Komponists: Paulis Straume

 

Izrādes ilgums: 1h 10 min vienā daļā.  

Izrādē necenzēta leksika.

Biļetes cena 5 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs un internetā:

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/125760

Iesakām biļetes iegādāties laicīgi, jo vietu skaits zālē ierobežots!

Tiekamies teātrī! 

Dullais 12feb.jpg

1.02.2023

TIEKAMIES LEDUS SKULPTŪRU FESTIVĀLĀ 

Jelgavas Jaunais teātris arī šogad tradicionāli piedalīsies Ledus skulptūru festivālā, kas norisināsies jau šajā nedēļas nogalē no 3. līdz 5. februārim. Mūsu teātra rotaļu uzvedums bērniem "ZIEMAS MIEGS" būs skatāms 5. februārī pl. 12.00 un pl. 14.00 Mītavas koncertzālē. Nāc un uzzini, kādas raizes piemeklējušas Ezi, un rotaļājies kopā ar meža zvēriem! 

skulpturas.jpg

Foto: Raimonds Subatovičs

16.01.2023.

GADS IESĀCIES RAŽĪGI

Pagājušajā nedēļas nogalē, 14. janvārī, teātris nosvinēja savu 30. dzimšanas dienu, esot kopā ar visiem, kas jūtas tam piederīgi. Pasākums iesākās ar pirmizrādi - skatītājiem tika nodota izrāde  "Dullais" teātra mākslinieciskās vadītājas Antras Leites-Straumes režijā, bet vakars turpinājās ar kopā būšanu, atkal satikšanos, muzikāliem un performatīviem priekšnesumiem, kavēšanos atmiņās un bilžu skatīšanos, kā arī dzejas lasījumiem nepiespiestā gaisotnē. Prieks par ikvienu apsveikuma vārdu un vēlējumu, ko saņēmām dzimšanas dienā! Paldies visiem, kas ar savu gaišo auru bagātināja mūsu svētkus! 

Taču tas vēl nebija viss, jo 15. janvārī izrāde  "Dullais" piedalījās amatierteātru reģionālajā skatē "Gada izrāde", cīnoties par iespēju nokļūt izrāžu skatē Rīgā. Kā mums būs veicies, uzzināsim vien februāra otrajā pusē! Bet tikmēr turēsim īkšķus par labiem rezultātiem! 

JJT-182.jpg
DULLAIS-FOTO-Raimonds_Subatovics_T26676432--33.jpg

15.11.2022.

JELGAVAS JAUNAJAM TEĀTRIM 30

Novembris ir mūsu teātra dzimšanas dienas mēnesis, un šogad aprit jau trīsdesmit gadu, kopš Lolita Muižniece un Agris Krūmiņš kā pirmie teātra režisori kaldināja Jelgavas Jaunā teātra vērtības caur savām izrādēm. Tāpēc savā jubilejas sezonā aicināsim visus teātra draugus un bijušos, esošos aktierus uz kopīgu salidojumu 14. janvārī pl. 18.00 k/n "Rota", atklājot dzimšanas dienas pasākumu ar pirmizrādi - jubilejas izrādi  "Dullais" pēc Sudrabu Edžus darba motīviem, kā arī kopīgu vakarēšanu pēc izrādes. Pieteikties savam ielūgumam var, rakstot e-pastu uz jelgavasjaunaisteatris@gmail.com.

Taču izrādi "Dullais" varēs skatīt arī 15. janvārī pl. 15.00, biļetes cena - 5 EUR, biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs un internetā. 

Tiekamies svētkos! 

JJT Dullais afiša.jpg

10.10.2022.

IZRĀDE JAUNIEŠIEM 
UZ JUMTA 12. UN 13. NOVEMBRĪ

Lauras Kingas lugas "Uz jumta" iestudējums atgriežas 12. novembrī k/n "Rota" pl. 17.00, kā arī 13. novembrī viesizrādē Ānes k/n pl. 16.00. Biļešu cena 4 EUR.

Izrādes garums - 1 stunda.

Režisore - Antra Leite-Straume

Scenogrāfs - Juris Leitis

Komponists - Paulis Straume

778C5056-17C4-4B0E-8359-55A64F212042.jpeg

11.09.2022.

LIESMOJOŠĀ TUMSA SAŅEM DIPLOMU "GADA IZRĀDE 2021" SKATĒ

10. septembrī audioizrāde ar vizuālem elementiem "Liesmojošā tumsa" piedalījās "Gada izrāde 2021" skatē Rīgā, Smiļģa muzejā, iegūstot diplomu "par kvalitatīvu audio izrādi" , kā arī Māras Ķimeles specbalvu! Sveicam režisori Aiju Treiju un skaņu režisoru un komponistu Pauli Straumi! 

LT.jpg

18.08.2022.

JAUNO AKTIERU ATLASE
8. SEPTEMBRĪ

Ja esi radošs jaunietis vecumā no 15-19 gadiem un gribi attīstīt savas uzstāšanās prasmes, kā arī iepazīt teātra tapšanas procesus, pievienojies mums! Piesakies jauno aktieru atlasei, rakstot e-pastu jelgavasjaunaisteatris@gmail.com un nākot sagatavo sev tuvu runas priekšnesumu - dzejoli vai prozu līdz 3 minūtēm. Tiekamies jau 8.septembrī kultūras namā “Rota”, Jelgavas Jaunajā teātrī!

 

Precīzs ierašanās laiks tiks ziņots, atbildot uz e-pastu, bet iestājpārbaudījumi norisināsies laikā no 17 - 19. 

Nodarbību laiki jaunajā sezonā - otrdienas un ceturtdienas pl. 17.30-19.30. 

Nodarbības vadīs režisore Antra Leite-Straume

Pieteikumu sūti līdz 7. septembrim.

Uz tikšanos 8. septembrī!

pieteikums.jpg

12.08.2022.

"LIESMOJOŠĀ TUMSA" DOSIES UZ GADA IZRĀŽU SKATI RĪGĀ

Esam priecīgi un lepni paziņot, ka audioizrāde ar vizuāliem elementiem "Liesmojošā tumsa" Aijas Treijas režijā un Pauļa Straumes skaņu režijā ir izturējusi Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2021" konkursu un piedalīsies noslēguma izrāžu skatē Rīgā jau septembrī! Sveicam visus aktierus un radošo komandu! 

30.05.2022.

JELGAVAS JAUNAIS TEĀTRIS
FESTIVĀLĀ LIETUVĀ

Sezonas noslēgumam tuvojoties Jelgavas Jaunais teātris ar izrādi "Uz jumta" viesojās Starptautiskajā teātra festivālā "Pieneņu vīns" Skapišķos, Lietuvā, kas norisinājās no 26.-28. maijam. Aktieru lielākais izaicinājums bija ar savu skatuves patiesības izjūtu veicināt skatītāju iztēli un ļaut viņiem noticēt, ka arī mazajā zālē, neuzkāpjot uz skatuves paaugstinājuma, ir iespējams uzburt sajūtu, ka atrodies uz jumta. Pēc izrādes kolektīvs baudīja skatītāju ovācijas un atzinības vārdus. Teātra valoda patiesi ir pārsniedz verbālas robežas - jo skatītāji, nesaprotot dialogus, vienalga esot sapratuši attiecību krāsas un noskaņas. Un šāda atzinība ir mūsu lielākais kompliments! 

IMG_5258.JPEG

27.05.2022.

JELGAVAI 757

Mūsu pilsēta šogad svin 757. dzimšanas dienu, un neatņemama tradīcija ir svētku gājiens arī Jelgavas Jaunajam teātrim! Jelgavniekiem vēlam pacilātu svētku noskaņojumu un noķert kopības brīdi, kas šobrīd visiem mums ir tik ļoti nepieciešams! 

IMG_5166.JPEG

Heading 1

3.04.2022.

PIRMIZRĀDI PIEDZĪVOJUSI IZRĀDE JAUNIEŠIEM "UZ JUMTA"

Pagājušajā nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvoja Lauras Kingas lugas "Uz jumta" iestudējums. Pēc-izrādes garša ir pavisam laba. Esam patīkami saviļņoti par lielo interesi un plaši apmeklētajām izrādēm gan piektdien, gan sestdien, kā arī jūtamies uzlādēti sezonas noslēgumam! Bet, pirms noslēgt sezonu, izrāde būs apskatāma arī maijā visiem tiem, kas to nepaspēja noskatīties aprīlī. Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai mūsu sociālajos tīklos, un priecāsimies jūs satikt pavisam drīz papildus izrādēs "Uz jumta"! 

277676327_342002391291275_656928162985211213_n.jpg

21.03.2022.

PIRMIZRĀDE TUVOJAS!

 

Jau nākamajā nedēļas nogalē Jelgavas Jaunā teātris skatītājiem nodod savu jaunāko veikumu - izrādi jauniešiem - Lauras Kingas lugas iestudējumu “Uz jumta”. Seši stāsti uz dažādiem jumtiem Amerikas Savienotajās Valstīs, un katrs stāsts sevī nes pieaugšanas sāpes un izvēles iespējas, kas jāveic, meklējot savu ceļu.

Režija - Antra Leite-Straume

Telpa - Juris Leitis

Mūzikas vārdu autori - Jelgavas Jaunā teātra aktieri

Mūzikas autors - Paulis Straume

Piedalās: Dace Zviedrāne, Santa Buša, Annija Beire, Matīss Klāvs Endzelis, Īvs Zvejs, Linda Homka, Ieva Vācere, Roberts Bārzdainis, Anete Reinberga, Marta Skara, Tīna Kamola, Ilze Reknere.

 

Tiekamies 1. aprīlī pl. 19.00 un 2.aprīlī pl. 14.00 un 18.00.

 

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Jelgavas k/n, Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī uz vietas k/n “Rota” pirms izrādes. Ieeja- 4 EUR.

uz jumta.jpg

11.01.2022.

Heading 1

TEĀTRĪ ATGRIEŽAS REŽISORE ANTRA LEITE-STRAUME

Sveicam režisori Antru ar atgriešanos darbā pēc ilgāka pārtraukuma un sakām sirsnīgu paldies režisorei Aijai Treijai par kolektīva vadīšanu Antras prombūtnes laikā! Sekojiet līdzi jaunumiem, jo pirmizrāde mūsu teātrī gaidāma jau pavisam drīz - marta beigās, kad skatītāju vērtējumam tiks nodota jauniešu studijas izrāde "Uz jumta". 

IMG_2714_edited.jpg
241062130_4138886959573730_4548261756858276794_n.jpg

Jelgavas Jaunais teātris rīko uzņemšanu!

25_XII_Teatra_festivals_2_2019.jpg

Priecājamies paziņot, ka režisores Antras Leites-Straumes veidotā Jelgavas Jaunā teātra jauniešu izrāde “Mirklis” Latvijas amatierteātru iestudējumu Zemgales reģiona skatē "Gada izrāde 2019" ieguvusi

1. pakāpes diplomu.

_MG_4773.jpg

Izrāde “Mirklis” ir Džonatana Dorfa lugas adaptācija. Izrādē atspoguļotas jauniešiem aktuālas tēmas un notikumi – mīlestība, draudzība, pieaugšana, attiecības ar ģimeni un dzīve sociālajos tīklos. Mūsdienās mēs iemūžinām visu - ēdienu, mājdzīvniekus, jaunās kurpes, pastaigu dabā, koncertus, garāmgājējus, bet vai šajā straujajā tehnoloģiju laikmetā mākam apstāties un izbaudīt mirkli? Žūrijas loceklis, režisors Jānis Siliņš izrādi raksturo kā lieliski piemērotu jauniešu auditorijai: “Veiksmīga

D. Dorfa lugas adaptācija konkrētam jauniešu ansamblim. Temats atbilstošs, kas interesē gan tēlotājus, gan skatītājus. Īpaši – vienaudžus. (..) izrādes ansamblis ļoti labi saprot savus uzdevumus uz skatuviski tos atrisina”, uz ko norāda arī režisors Armands Ekštets: “Patika šīs izrādes tēma, režisores precīzais darbs, izrādes atmosfēra. Liels paldies par iespēju redzēt šo izrādi.”.

Izrādes radošā komanda:

Režisore: Antra Leite-Straume

Režisora asistente: Santa Buša

Gaismu mākslinieks: Kārlis Freibergs

Jauna sezona, jauna režisore

WhatsApp Image 2020-09-17 at 15.38.33.jp

Šajā sezonā darbu Jelgavas Jaunajā teātrī sāks režisore

Aija Treija, kura aizvietos teātra pastāvīgo režisori

Antru Leiti-Straumi viņas bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.


Aija Treija studējusi baltu filoloģiju un pedagoģiju  Latvijas Universitātē un režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Režisore jau 11 gadus vada Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teātra studiju, kopīgas izrādes radītas gan ar Jelgavas Latviešu biedrības, gan Bērvircavas amatierteātri. Aijai Treijai ir pieredze arī Latvijas Radioteātrī, kur tapušas divas raidlugas –  E. Ādamsona noveles “X un Y” iestudējums (maģistra darbs) un J. Joņeva “Jelgava 94”.

“Strādājot par vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju, atkal un atkal jācenšas tā saucamajai klasiskajai literatūrai atrast kopīgo un dzīvotspējīgo DNS ar mūsdienu jauniešu dzīvi un saprašanu par pasauli. Neviļus šī interese ir pārgājusi arī uz teātri. Tāpēc arī šajā īsajā laikā, ko pavadīsim kopā ar JJT, domāju, mēģināsim no jauna izlasīt un līdzdalīt skatītājiem kādu literatūras vēsturē būtisku darbu.”

JJT jauniešu grupa ir sagatavojusi dažādus radošus ieteikumus, kā sevi izklaidēt #paliecmājās laikā. 

AKTUĀLI!

Informējam, ka saistībā ar "COVID-19" izplatību un valstī noteiktajiem publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumiem, teātra festivāls "MIRKLIS 2020", kurš bija paradzēts šī gada 28.martā, tiek atcelts.

TEĀTRA FESTIVĀLS "MIRKLIS 2020"

Biedrība "Mītavas Neatkarīgais teātris" un "Jelgavas Jaunais teātris" aicina pavadīt 28. martu kopīgā jauniešu teātra festivālā "MIRKLIS 2020". 

Festivāla galvenais mērķis – veicināt 21. gadsimta dramaturģijas iestudēšanu amatierteātros, kā arī oriģināldarbu veidošanu. Festivāla pirmajā dienā - Teātra dienā, kopā skatītājiem piedāvājot 10 izrādes, kuras vērtētu profesionāla žūrija, tādējādi veicinot režisoru profesionālās darbības novērtējumu, kas ļauj attīstīt režisoriskās iemaņas, apzināties kolektīva stiprās un vājās puses.

NOLIKUMS

PIETEIKUMA 

ANKETA

MIRKLIS jjt.png

"MIRKLIS"

30.11. un 01.12.

Šodien dzīve bez mobilā telefona nav iedomājama. Tas ir līdzi vienmēr un visur - darbā, atpūtā, pat vannasistabā, un telefona sākotnējā funkcija - piezvanīt - ir tikai viena no daudzajām iespējām, ko piedāvā mūsu viedierīces. Mirkļu iemūžināšana ir kļuvusi pieejamāka kā jebkad agrāk. Mēs iemūžinām visu - ēdienu, mājdzīvniekus, jaunās kurpes, pastaigu dabā, koncertus, garāmgājējus, bet vai šajā straujajā tehnoloģiju laikmetā mākam apstāties un izbaudīt mirkli?

Režisore - Antra Leite-Straume
Režisores asistente - Santa Buša

Spēlē: Amanda Alksne, Edgars Ričards Barkāns, Annija Beinaroviča, Alvīne Bistere, Matīss Klāvs Endzelis, Una Monika Granta, Gundega Māra Grūtupa, Aldis Kalns, Sindija Hāze, Marta Piļāne, Niola Anna Ose, Marta Skara, Samanta Stumbre, Santa Stumbre, Kārlis Vagals Dace Zviedrāne

SĀKAM JAUNO SEZONU

"Uzsākot jauno sezonu, esam enerģijas pilni. Kopš septembra teātrī darbojas divas grupas: pusaudži vecumā no 14-18 un pieaugušo grupa. Plāni ir lieli - gaidāmas divas pirmizrādes, kā arī dalību arī teātra festivālos, Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē "Gada izrāde 2019" , un plānojam arī kādu plašāku notikumu mūsu pašu mājās, KN "Rota", par kuru informācija drīz sekos, taču pagaidām, lai tas paliek noslēpums."

           - režisore Antra Leite-Straume

UZŅEMŠANA

“JELGAVAS JAUNAJĀ TEĀTRĪ”

JAUNO DALĪBNIEKU UZŅEMŠANA (19-30 GADI)

13. SEPTEMBRĪ PLKST. 19:00

Rudenim tuvojoties, arī "Jelgavas Jaunais teātris" ar nepacietīgu sparu sāk gatavoties jaunajai sezonai. Tiek veidota jauna grupa, kura paredzēta dalībniekiem no 19-30 gadu vecumam. Mēģinājumi šai grupai notiks pirmdienās un trešdienās plkst. 19-21.

Uzņemšana grupai norisināsies 13. septembrī plkst. 19:00, KN "Rota". Atlases dalībniekiem nepieciešams sagatavot runas priekšnesumu - prozas fragmentu, dzejoli vai fabulu līdz 3min. Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā un apavos.

bottom of page