241062130_4138886959573730_4548261756858276794_n.jpg

Jelgavas Jaunais teātris rīko uzņemšanu!

25_XII_Teatra_festivals_2_2019.jpg

Sveiciens Starptautiskajā Teātra dienā!

Sirsnīgu Valentīna dienu

Šajā attālinātajā periodā, tāpat, kā vairums, darbojamies platformā "Zoom", ar kuras palīdzību izveidojām mazu sveicienu Valentīna dienā. 

Paldies Ikšķiles amatierteātrim par izaicinājumu!

Noteikumi:

paši saceriet

ņemiet jau gatavu pastāstu

pastāstam variet ņemt pēc savas izvēles sākuma burtu

ievērojiet tikai to, ka visiem vārdiem jāsākas ar vienu burtu

Ievietojiet facebook lapā, norādot #teatrisizaicina

Izaicinām: Ozolnieku novada amatierteātri un Lugažu muižas amatierteātri ”Rūdis”

Priecājamies paziņot, ka režisores Antras Leites-Straumes veidotā Jelgavas Jaunā teātra jauniešu izrāde “Mirklis” Latvijas amatierteātru iestudējumu Zemgales reģiona skatē "Gada izrāde 2019" ieguvusi

1. pakāpes diplomu.

_MG_4773.jpg

Izrāde “Mirklis” ir Džonatana Dorfa lugas adaptācija. Izrādē atspoguļotas jauniešiem aktuālas tēmas un notikumi – mīlestība, draudzība, pieaugšana, attiecības ar ģimeni un dzīve sociālajos tīklos. Mūsdienās mēs iemūžinām visu - ēdienu, mājdzīvniekus, jaunās kurpes, pastaigu dabā, koncertus, garāmgājējus, bet vai šajā straujajā tehnoloģiju laikmetā mākam apstāties un izbaudīt mirkli? Žūrijas loceklis, režisors Jānis Siliņš izrādi raksturo kā lieliski piemērotu jauniešu auditorijai: “Veiksmīga

D. Dorfa lugas adaptācija konkrētam jauniešu ansamblim. Temats atbilstošs, kas interesē gan tēlotājus, gan skatītājus. Īpaši – vienaudžus. (..) izrādes ansamblis ļoti labi saprot savus uzdevumus uz skatuviski tos atrisina”, uz ko norāda arī režisors Armands Ekštets: “Patika šīs izrādes tēma, režisores precīzais darbs, izrādes atmosfēra. Liels paldies par iespēju redzēt šo izrādi.”.

Izrādes radošā komanda:

Režisore: Antra Leite-Straume

Režisora asistente: Santa Buša

Gaismu mākslinieks: Kārlis Freibergs

Jauna sezona, jauna režisore

WhatsApp Image 2020-09-17 at 15.38.33.jp

Šajā sezonā darbu Jelgavas Jaunajā teātrī sāks režisore

Aija Treija, kura aizvietos teātra pastāvīgo režisori

Antru Leiti-Straumi viņas bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.


Aija Treija studējusi baltu filoloģiju un pedagoģiju  Latvijas Universitātē un režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Režisore jau 11 gadus vada Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teātra studiju, kopīgas izrādes radītas gan ar Jelgavas Latviešu biedrības, gan Bērvircavas amatierteātri. Aijai Treijai ir pieredze arī Latvijas Radioteātrī, kur tapušas divas raidlugas –  E. Ādamsona noveles “X un Y” iestudējums (maģistra darbs) un J. Joņeva “Jelgava 94”.

“Strādājot par vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju, atkal un atkal jācenšas tā saucamajai klasiskajai literatūrai atrast kopīgo un dzīvotspējīgo DNS ar mūsdienu jauniešu dzīvi un saprašanu par pasauli. Neviļus šī interese ir pārgājusi arī uz teātri. Tāpēc arī šajā īsajā laikā, ko pavadīsim kopā ar JJT, domāju, mēģināsim no jauna izlasīt un līdzdalīt skatītājiem kādu literatūras vēsturē būtisku darbu.”

JJT jauniešu grupa ir sagatavojusi dažādus radošus ieteikumus, kā sevi izklaidēt #paliecmājās laikā. 

AKTUĀLI!

Informējam, ka saistībā ar "COVID-19" izplatību un valstī noteiktajiem publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumiem, teātra festivāls "MIRKLIS 2020", kurš bija paradzēts šī gada 28.martā, tiek atcelts.

TEĀTRA FESTIVĀLS "MIRKLIS 2020"

Biedrība "Mītavas Neatkarīgais teātris" un "Jelgavas Jaunais teātris" aicina pavadīt 28. martu kopīgā jauniešu teātra festivālā "MIRKLIS 2020". 

Festivāla galvenais mērķis – veicināt 21. gadsimta dramaturģijas iestudēšanu amatierteātros, kā arī oriģināldarbu veidošanu. Festivāla pirmajā dienā - Teātra dienā, kopā skatītājiem piedāvājot 10 izrādes, kuras vērtētu profesionāla žūrija, tādējādi veicinot režisoru profesionālās darbības novērtējumu, kas ļauj attīstīt režisoriskās iemaņas, apzināties kolektīva stiprās un vājās puses.

NOLIKUMS

PIETEIKUMA 

ANKETA

MIRKLIS jjt.png

"MIRKLIS"

30.11. un 01.12.

Šodien dzīve bez mobilā telefona nav iedomājama. Tas ir līdzi vienmēr un visur - darbā, atpūtā, pat vannasistabā, un telefona sākotnējā funkcija - piezvanīt - ir tikai viena no daudzajām iespējām, ko piedāvā mūsu viedierīces. Mirkļu iemūžināšana ir kļuvusi pieejamāka kā jebkad agrāk. Mēs iemūžinām visu - ēdienu, mājdzīvniekus, jaunās kurpes, pastaigu dabā, koncertus, garāmgājējus, bet vai šajā straujajā tehnoloģiju laikmetā mākam apstāties un izbaudīt mirkli?

Režisore - Antra Leite-Straume
Režisores asistente - Santa Buša

Spēlē: Amanda Alksne, Edgars Ričards Barkāns, Annija Beinaroviča, Alvīne Bistere, Matīss Klāvs Endzelis, Una Monika Granta, Gundega Māra Grūtupa, Aldis Kalns, Sindija Hāze, Marta Piļāne, Niola Anna Ose, Marta Skara, Samanta Stumbre, Santa Stumbre, Kārlis Vagals Dace Zviedrāne

SĀKAM JAUNO SEZONU

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

"Uzsākot jauno sezonu, esam enerģijas pilni. Kopš septembra teātrī darbojas divas grupas: pusaudži vecumā no 14-18 un pieaugušo grupa. Plāni ir lieli - gaidāmas divas pirmizrādes, kā arī dalību arī teātra festivālos, Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē "Gada izrāde 2019" , un plānojam arī kādu plašāku notikumu mūsu pašu mājās, KN "Rota", par kuru informācija drīz sekos, taču pagaidām, lai tas paliek noslēpums."

           - režisore Antra Leite-Straume

UZŅEMŠANA

“JELGAVAS JAUNAJĀ TEĀTRĪ”

JAUNO DALĪBNIEKU UZŅEMŠANA (19-30 GADI)

13. SEPTEMBRĪ PLKST. 19:00

Rudenim tuvojoties, arī "Jelgavas Jaunais teātris" ar nepacietīgu sparu sāk gatavoties jaunajai sezonai. Tiek veidota jauna grupa, kura paredzēta dalībniekiem no 19-30 gadu vecumam. Mēģinājumi šai grupai notiks pirmdienās un trešdienās plkst. 19-21.

Uzņemšana grupai norisināsies 13. septembrī plkst. 19:00, KN "Rota". Atlases dalībniekiem nepieciešams sagatavot runas priekšnesumu - prozas fragmentu, dzejoli vai fabulu līdz 3min. Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā un apavos.