Jauna sezona, jauna režisore

Šajā sezonā darbu Jelgavas Jaunajā teātrī sāks režisore

Aija Treija, kura aizvietos teātra pastāvīgo režisori

Antru Leiti-Straumi viņas bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.


Aija Treija studējusi baltu filoloģiju un pedagoģiju  Latvijas Universitātē un režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Režisore jau 11 gadus vada Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teātra studiju, kopīgas izrādes radītas gan ar Jelgavas Latviešu biedrības, gan Bērvircavas amatierteātri. Aijai Treijai ir pieredze arī Latvijas Radioteātrī, kur tapušas divas raidlugas –  E. Ādamsona noveles “X un Y” iestudējums (maģistra darbs) un J. Joņeva “Jelgava 94”.

“Strādājot par vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju, atkal un atkal jācenšas tā saucamajai klasiskajai literatūrai atrast kopīgo un dzīvotspējīgo DNS ar mūsdienu jauniešu dzīvi un saprašanu par pasauli. Neviļus šī interese ir pārgājusi arī uz teātri. Tāpēc arī šajā īsajā laikā, ko pavadīsim kopā ar JJT, domāju, mēģināsim no jauna izlasīt un līdzdalīt skatītājiem kādu literatūras vēsturē būtisku darbu.”

JJT jauniešu grupa ir sagatavojusi dažādus radošus ieteikumus, kā sevi izklaidēt #paliecmājās laikā. 

AKTUĀLI!

Informējam, ka saistībā ar "COVID-19" izplatību un valstī noteiktajiem publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumiem, teātra festivāls "MIRKLIS 2020", kurš bija paradzēts šī gada 28.martā, tiek atcelts.

TEĀTRA FESTIVĀLS "MIRKLIS 2020"

Biedrība "Mītavas Neatkarīgais teātris" un "Jelgavas Jaunais teātris" aicina pavadīt 28. martu kopīgā jauniešu teātra festivālā "MIRKLIS 2020". 

Festivāla galvenais mērķis – veicināt 21. gadsimta dramaturģijas iestudēšanu amatierteātros, kā arī oriģināldarbu veidošanu. Festivāla pirmajā dienā - Teātra dienā, kopā skatītājiem piedāvājot 10 izrādes, kuras vērtētu profesionāla žūrija, tādējādi veicinot režisoru profesionālās darbības novērtējumu, kas ļauj attīstīt režisoriskās iemaņas, apzināties kolektīva stiprās un vājās puses.

NOLIKUMS

PIETEIKUMA 

ANKETA

"MIRKLIS"

30.11. un 01.12.

Šodien dzīve bez mobilā telefona nav iedomājama. Tas ir līdzi vienmēr un visur - darbā, atpūtā, pat vannasistabā, un telefona sākotnējā funkcija - piezvanīt - ir tikai viena no daudzajām iespējām, ko piedāvā mūsu viedierīces. Mirkļu iemūžināšana ir kļuvusi pieejamāka kā jebkad agrāk. Mēs iemūžinām visu - ēdienu, mājdzīvniekus, jaunās kurpes, pastaigu dabā, koncertus, garāmgājējus, bet vai šajā straujajā tehnoloģiju laikmetā mākam apstāties un izbaudīt mirkli?

Režisore - Antra Leite-Straume
Režisores asistente - Santa Buša

Spēlē: Amanda Alksne, Edgars Ričards Barkāns, Annija Beinaroviča, Alvīne Bistere, Matīss Klāvs Endzelis, Una Monika Granta, Gundega Māra Grūtupa, Aldis Kalns, Sindija Hāze, Marta Piļāne, Niola Anna Ose, Marta Skara, Samanta Stumbre, Santa Stumbre, Kārlis Vagals Dace Zviedrāne

SĀKAM JAUNO SEZONU

1/4

"Uzsākot jauno sezonu, esam enerģijas pilni. Kopš septembra teātrī darbojas divas grupas: pusaudži vecumā no 14-18 un pieaugušo grupa. Plāni ir lieli - gaidāmas divas pirmizrādes, kā arī dalību arī teātra festivālos, Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē "Gada izrāde 2019" , un plānojam arī kādu plašāku notikumu mūsu pašu mājās, KN "Rota", par kuru informācija drīz sekos, taču pagaidām, lai tas paliek noslēpums."

           - režisore Antra Leite-Straume

UZŅEMŠANA

“JELGAVAS JAUNAJĀ TEĀTRĪ”

JAUNO DALĪBNIEKU UZŅEMŠANA (19-30 GADI)

13. SEPTEMBRĪ PLKST. 19:00

Rudenim tuvojoties, arī "Jelgavas Jaunais teātris" ar nepacietīgu sparu sāk gatavoties jaunajai sezonai. Tiek veidota jauna grupa, kura paredzēta dalībniekiem no 19-30 gadu vecumam. Mēģinājumi šai grupai notiks pirmdienās un trešdienās plkst. 19-21.

Uzņemšana grupai norisināsies 13. septembrī plkst. 19:00, KN "Rota". Atlases dalībniekiem nepieciešams sagatavot runas priekšnesumu - prozas fragmentu, dzejoli vai fabulu līdz 3min. Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā un apavos.

JJT ANNO 1992

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now